راوک دانلود

تسلط ارتش سوریه بر ۹۸ درصد استان درعا

۶ مرداد ۱۳۹۷

دیدبان حقوق بشر وابسته به مخالفان سوریه امروز (شنبه) اعلام کرد، ارتش و نیروهای مسلح سوریه بر ۹۸ درصد از استان جنوبی درعا مسلط شدند.

به گزارش راوک دانلود، دیدبان حقوق بشر سوریه با اشاره به ادامه پیشروی های ارتش سوریه در منطقه «حوض یرموک» در شمال غرب درعا، اعلام کرد، تنها دو درصد از اراضی استان درعا در اختیار گروه های تروریستی داعش باقی مانده است.

ارتش و نیروهای مردمی سوریه ۱۳ ژوئیه شهر مهم و استراتژیک «درعا» مرکز استان درعا را به طور کامل آزاد  کردند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه در ادامه پاکسازی روستاها و شهرک‌های آزادشده در حومه شمال غرب درعا، یک مقر متعلق به گروه «کلاه سفیدها» را در داخل شهرک «سحم الجولان» کشف کردند که حاوی مین‌های ضد زره و سایر تجهیزات جنگی بود.

گروه موسوم به کلاه سفیدها در مارس ۲۰۱۳ با کمک های مالی آمریکا و انگلیس در ترکیه شکل گرفت. حوزه فعالیت این گروه در مناطق تحت سلطه گروه های تروریستی در سوریه تعریف شده است.

بسیاری از اسناد کشف شده توسط ارتش سوریه در مناطق آزاد شده از چنگال تروریسم در این کشور نشان می دهند، عناصر گروه تروریستی «کلاه سفیدها» فرآیند بکارگیری تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان سوری توسط تحریرالشام (جبهه النصره) را فراهم کرده اند.

خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) نیز از آغاز بازگشت ده‌ها خانواده شهرک «جلین» در استان درعا به منازل خود بعد از آزادسازی این شهرک و پاکسازی کامل آن از مین‌ها و مواد منفجره که توسط تروریست‌ها در مناطق مختلف کار گذاشته شده، خبر داد.

۱۳۳/۱۱۲

بیشتر بخوانید:

رأی‌الیوم: آزادی «درعا» امتداد مسیر پیروزی‌های مقاومت

 آزادسازی درعا، ارتش سوریه در آستانه کنترل کامل جنوب / تحلیل

آزادسازی «درعا» پس از هفت سال اشغال؛ پایان دلخوشی دشمنان سوریه + ویدئو